piątek, 10 sierpnia 2012

Raport: Eurobowl XXIV

Calanda Broncos pokonali najlepszą drużynę w Austrii Vienna - Vikings, mecz odbył się w mieście Vaduz, w Liechtensteinie. Na koniec meczu na tablicy widniał wynik 27:14. To było ukoronowanie bardzo udanego sezonu dla klubu ze Szwajcarii, w którym nie zaliczyli nawet jednej porażki (8 wygranych w lidze, 5 w walce o trofeum europejskie). Zespół zdobył także, swoje piąte, a czwarte z rzędu mistrzostwo kraju.

Około 4100 widzów znalazło się na Rheipark-Stadium, by obejrzeć mecz kończący europejskie rozgrywki klubowe.

Broncos szybko objęli prowadzenie, gdy rozgrywający Marko Gravic odnalazł podaniami swoich skrzydłowych, Christiana Steffaniego oraz DJ'a Wolfe, było już 13:0. Biegacz Wikingów Dustin Thornhill dostał się do pola punktowego rywali po akcji biegowej na odległość 9 jardów, tym samym, utrzymał swój zespół dalej w grze o zwycięstwo. Po tym jak były gracz uczelni Oklahoma, DJ Wolfe zdobył przyłożenie na 19:7, zespół z Wiednia zdołał zapunktować jeszcze przed przerwą. Zrobił to ponownie Dustin Thornhill i mieliśmy wynik 19:14.

Na początku drugiej połowy zaczęło padać i to zdecydowanie miało wpływ na plany obu drużyn. To zdecydowanie podziałało na korzyść drużyny Calanda Broncos, która prawie całkowicie zaprzestała akcji biegowych, cały czas kierując piłkę w ręce DJ'a Wolfe i Steve'a Valentino. Broncos cały czas kontrolowali zegar i goście z Wiednia nie mieli zbyt wielu okazji na zdobycie punktów w drugiej części spotkania. Wolfe zdobywał kolejne pierwsze próby dla swojej drużyny, to właśnie ten gracz zdobył ostatnie przyłożenie (po 23-jardowej akcji biegowej) i został MVP meczu.

źródło: EFAF.info